Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Whatsapp-Telefon: +90 538 795 71 47 Mail : info@drmesutdogan.com

Adres : Vital Hospital, Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No: 2, Bahçelievler / İstanbul

Piezo Burun Estetiği

Piezo cerrahisi son zamanlarda popüler olan, bizim de sıklıkla kullandığımız, hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrası dönemde oldukça avantaj sağlayan bir yöntemdir. Piezo burun estetiği özel bir cihazın ismidir. Bu cihazın özel ve farklı uçları bulunur. Her ucun ayrı bir amacı vardır. Tıraşlama için, kemikleri düzeltmek için, törpülemek için ayrı ayrı uçlar kullanılır. Piezonun esprisi yumuşak dokuya hiçbir zarar vermeden kemik dokuya müdahale edilebilmesidir. Ayrıca inceltme imkanı tanıdığı için kırma işlemine gerek kalmaz. Tüm bunlar son derece kontrollü bir şekilde yapılabilir. Bu da ameliyat sırasında konfor ve rahatlık sağlar.

Piezo cerrahisinin ameliyat esnasında sağladığı avantajlar dışında bir de ameliyat sonrası dönemde avantajları var. Yumuşak dokuya zarar vermediği için ameliyat sonrasında gözaltındaki morluklar ve şişlikler daha az oluyor. Böylece daha hızlı bir iyileşme dönemi sunuyor.

Piezo, özellikle kemik yapılar için kullanılır. Burun içindeki yumuşak dokularda bu cihaz kullanılmaz. Örneğin burun etlerini küçültmede, kıkırdak ile ilgili müdahalelerde piezo cihazı kullanılmaz.

Günümüzde hala daha kullanmayan hekimler olsa da her geçen gün tercih sayısı artmaktadır. Birçok hekim ya da sağlık kuruluşu bu yöntemi farklı isimlerle duyursa da aslında hepsinin kullandığı teknik piezodur.